کلاس یوگا

یوگا گروهی ورزشی برای تقویت روح است که در هند باستان برگزار میشد. انواع مختلف مدارس، شیوه ها و اهداف یوگا وجود دارد . طیف گسترده ای از مدارس، شیوه ها و اهداف یوگا در هندو، بودیسم و ​​جینیسم وجود دارد. یوگا هاتا یوگا و رجایا یوگا از میان انواع شناخته شده یوگا است.

ریشه یوگا بر این باور است که به روایات پیش از ودایی هندی گفته می شود، آن را در Rigveda ذکر شده است، اما به احتمال زیاد در قرن ششم و پنجم قبل از میلاد، در جنبش آستانه و śramaṇa در هند قدیم توسعه یافته است. تاریخ شمسی از اولین متون توصیف یوگا-روش ها نامشخص است، به طور متفاوت به Upanishads هندو اعتبار می شود. Sutras یوگا از Patanjali تاریخ از نیمه اول هزاره اول CE، اما تنها در غرب در قرن بیست و یکم برجسته شده است. متون یوگا هاتا در قرن ۱۱ با ظهور در تانترا ظاهر شد.

گوروهای یوگا از هند بعدا یوگا را به سمت غرب منتقل کردند، پس از موفقیت Swami Vivekananda در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم. در دهه ۱۹۸۰، یوگا به عنوان یک سیستم تمرین جسمانی در سراسر جهان غرب تبدیل شد. با این حال، یوگا در سنت های هند بیشتر از ورزش های فیزیکی است. این یک هسته مدیتیشن و معنوی است. یکی از شش مدارس ارتدوکس هندوئیسم، یوگا است که دارای معرفت شناسی و متافیزیک خاص خود است، و از نزدیک به فلسفه هندو سامقیا وابسته است.

بسیاری از مطالعات تلاش کرده اند اثربخشی یوگا را به عنوان مکمل مکمل برای سرطان، اسکیزوفرنی، آسم و بیماری های قلبی تعیین کنند. نتایج این مطالعات مخلوط و غیرقابل حل بوده است و مطالعات سرطان نشان می دهد که اثربخشی نامطلوب ندارد و دیگران نشان می دهند که یوگا ممکن است عوامل خطر و کمک در روند بهبود روانی بیمار را کاهش دهد. در ۱ دسمبر سال ۲۰۱۶، یوگا به عنوان میراث فرهنگی نامحدود یونسکو نامگذاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *